LED UV Mini Bar YR-L0309 Wash Effect Bar Light 9cs
| Electrical | voltage | 110V ~ 240V |
| power consumption | 25W |
| PWM Frequency | 2.4KHz |
| Light source | LED | 3W*9pcs 600mA 50,000 hours life expectancy |
| Color | UV |
| Control mode | DMX512 | 3/1ch(switchable) |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | X |
| auto | X |
| Optical system | Beam Angle | 100° |
| Field Angle | 110° |
| Dimmer | 0~100% line dimmer |
| Strobe | 0-20Hz |
| Illuminance | 71 lux @ 1M |
| Physical | DMX Connector | 3-pin XLR |
| Machine size | see following diagrammatic drawing |
| Machine weight | 0.75kg |
| Environment& safty | Power Linking | 20units @ 120 V; 40 units @ 230 V. |
| Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |