China Yellow river 60W mini led bar YR-L0320S manufacturers
| Electrical | voltage | AC100V-240V |
| power consumption | 65W |
| Light source | LED | 20x3W(R/G/B/A 4) |
| Color | R/G/B/A |
| Control mode | DMX512 | 5/10CH (switchable) |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| auto | √ |
| Optical system | Beam Angle | 110° (with reflector cup) |
| Dimmer | 0~100% line dimmer |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine size | 101.5*5.7*11.7CM |
| Machine weight | 2.0KG |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |