MINI LED PAR YR-P0806Q PAR Stage Lights
| Electrical | voltage | 110V ~ 240V |
| power consumption | 50W |
| Frequency | 50/60Hz |
| Light source | LED | 6x8W RGB+WW 4IN1 |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Control mode | DMX512 | 6/11ch Switchable |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Voice Control | √ |
| Optical system | Beam Angle | 25° |
| Dimmer | 1 standard +4 kinds of dimmer methods |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine size | 181x142x144mm |
| Machine weight | 1.9kg |
| Environment & Safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |