Best Yellow river 50W mini led par YR-P1005H
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| Power consumption | 50W |
| Operating Frequency | 2.4GHz |
| PWM Frequency | 2.4KHz |
| Light source | LED | 5x10W(RGBWAUV 6in 1) |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Control mode | DMX512 | 8/13ch |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| auto | √ |
| Temperature Display | √ |
| IR control | √ |
| Optical system | Beam Angle | 25° |
| Dimmer | Standard dimmer+ 4 advance dimmer curves |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine size | 181x142x144mm |
| Machine weight | 1.8kg |
| Cooling Mode | The fan is intelligent controlled by the temperature(means the housing temperature is more higher, the fan will run more fast) |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |