| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V 50-60Hz |
| Power Consumption | 100W |
| Light source | LED | 100W |
| Color | 50W WW+50W PW |
| Control mode | DMX512 | 5CH/3CH |
| Master/slave | √ |
| Manual Control | √ |
| Housing | Light Body Material | ABS |
| Optical System | Lens Angle | 60°(can change by adding the barndoors) |
| IP Rate | IP20 |
| Phisical | Size | 26*26*11.5cm |
| Weight | 1.5KG |
| Environment & safty | Stock | dry place |
| Min Working Temperature | –20°C |
| Max Working Temperature | 40°C |
| Lux@(w/o fresnel lens/w/fresnel lens) | Full Color/Each Color | 2 Meter | 1 Meter |
| Full Color | (2260 lux without fresnel lens or 2680 lux with fresnel lens ) | (7570 lux without fresnel lens or 10500 lux with fresnel lens) |
| WW | (1210 lux without fresnel lens or 1400 lux with fresnel lens) | (3900 lux without fresnel lens or 5700 lux with fresnel lens) |
| PW | (1100lux without fresnel lens or 1300 lux with fresnel lens) | (3680 lux without fresnel lens or 5000 lux with fresnel lens) |
| Noise | No noise under 58℃, 44.0dBA @0.5meter(above 58℃), 46.1dBA close to fixture |
| Temperature Control Fan | with low noise temperature control fan, the fan will work until the led board reach 58~60℃, and the fan will stop working when the fan reduce to 40℃ |
|
|