| Working parameters | voltage | AC100V-240V (50/60HZ) |
| Total rated power | 200W |
| Power factor | 0.56 |
| Rated current | 0.91A |
| Ambient temperature | < 40degrees |
| Light source | LED | 200W COB |
| Light source life | 20,000 hours |
| Control mode | DMX512 | √ |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| auto | √ |
| Optical system | Beam Angle | 14°-55° |
| Dimmer | Standard linear dimming |
| Strobe | 0-20Hz, standard stroboscopic |
| Control signal | DMX512(Digital MultipleX 512)+RDM, in line with international standard light control transmission protocol, support console set address code, support DMX interface upgrade software |
| Control channels | 5CH/3CH |
| Noise | Noise mode | intelligent temperature, active heat dissipation, silent fan turn-off below 40 degrees, silent fan rotation above 40 degrees, maximum noise 1 meter away 35.0dBA(lower than ambient noise) |
| Cooling mode | Cooling mode | Fan temperature control start, by fin + fan for heat dissipation |
| Environment& safety | Machine weight | 5.9KG |
| IP rate | IP20 |