Stage Blinder Light Manufacturer For Outdoor LED Blinder YR-DIPE100QX2
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| power consumption | 250W |
| Light source | LED | 2 PCS 100W 4-in-1 LED |
| Color | Red, green, blue, warm white |
| Control mode | DMX512 | 12CH /8CH/6CH/4CH optional |
| Master/slave | √ |
| Voice control | √ |
| Auto | √ |
| Optical system | Spot Angle | 50° |
| Dimmer | 0-100 linear |
| Strobe | strobe 1-25Hz |
| Material | Aluminum |
| Machine weight | 8.5kg |
| Packing Size | 49*31*33cm |
| Environment& safety | Store condition | dry and clean place |
| Cooling method | Heat dissipation itself |
| Heat dissipation control | motherboard intelligent temperature control system, automatic overtemperature protection |
| Running temp. | -20°~40° |
| IP rate | IP65 |