Stage Blinder Lights Manufacturer YR-DIPE100X2 Outdoor LED Blinder Light
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| power consumption | 250W |
| Light source | LED | 100WX2PCS |
| Color | Warm White |
| CCT | 3200K |
| Control mode | DMX512 | 6/2ch optional |
| Master/slave | √ |
| Voice control | √ |
| Auto | √ |
| Optical system | Spot Angle | 50° |
| Dimmer | 1-100 linear |
| Strobe | strobe 1-25Hz |
| Material | Aluminum |
| Machine weight | 8.5kg |
| Packing Size | 49*31*33cm |
| Environment& safety | Store condition | dry and clean place |
| Cooling method | air cooling + natural cooling |
| Heat dissipation control | automatic protection from overheating and overheating |
| Running temp. | -20°~40° |
| IP rate | IP65 |