Stage Strobe Light Supplier 0.3W RGB White LED Strobe Light Bar 96pcs
| Electrical | voltage | AC100V-240V(50/60HZ) |
| power consumption | 400W |
| Light source | LED | 96pcs * 3W white Stage Strobe Light (color temperature 5600K)+864pcs * 0.3W RGB |
| Control mode | DMX512 | √ |
| RDM | √ |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| auto | √ |
| Optical system | Beam Angle | 120° |
| Dimmer | Standard linear dimming |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine weight | 3.1KG |
| Machine size | 49.5*9*28CM |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | <40°C |