Yellow River Lighting YR-L0309S 9pcs 3W RGB Single Color LED Mini Bar
| Electrical | voltage | 110V ~ 240V |
| power consumption | 25W |
| Light source | LED | 9pcsx3W(RGB SINGLE COLOR) |
| Color | RGB |
| Control mode | DMX512 | 9/4ch(switchable) |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| auto | √ |
| Optical system | Beam Angle | 110°(reflector for wash) |
| Dimmer | 0~100% line dimmer |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine size | see following diagrammatic drawing |
| Machine weight | 0.75kg |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |