| Technical parameters | Light source | 7pcs*60W (4-in-1: RGBW) |
| Control | DMX512,Auto,RDM, Art-Net |
| Control channels | Channel 21/30/36/57/78/93 |
| Stroboscopic | 1-25HZ |
| Dimming | Four dimming effect (Linear/Square/I Sequare/Scurve) 0-100% linear dimming. |
| Optical effect | High precision integrated structure PMMA lens, high transparency quartz glass light pipe, creating a softer dyeing range. Latest Aura filament pixel effect. |
| Body material | Latest second-generation structural waterproof design, metal die-casting aluminum shell and fire-resistant and UV resistant engineering plastic |
| Display | 1.77-inch OLED screen, Chinese and English menu, anti-interference photoelectric signal isolation system, waterproof intelligent touch key |
| Working parameters | Voltage | AC90-240v 50-60HZ |
| Total rated power | 550W |
| Beam angle | 7-45° |
| Ambient temperature | <40 ° |
| Light parameters | IP rate | IP65 |
| Fixture dimension | 38.6*29.1*53.3cm |
| Carton size | 63*47*36cm (1pc/ctn) |
| Net weight | 19.5KG |
| Gross weight | 22.5KG |
| Flight case size | 96*45*78cm (2pcs/case) |
| Net weight | 31kg |
| Gross weight | 72kg |