Best Yellow river 40W mini led moving head spot YR-S4001 Factory Price - Yellow River
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| Power unit | 120W |
| Light source | LED | 40W |
| Color | white |
| Working Mode | DMX512 | √ |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| Auto | √ |
| Optical System | Beam Angle | 9° |
| Dimmer | 0~100% line dimmer |
| Strobe | 1~10t/s |
| Effects | Color Wheel | 7+white |
| Gobo | 9+open |
| flowage,shaking and electronic position |
| Physical | Machine size | 201.4*196*317.4mm |
| Machine weight | 3.5kg |
| Environment & Safety | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | -10°C~45°C |