| Electrical | Voltage | AC100V~240V, 50/60hz |
| Power consumption | 350W |
| Light Source | Lamp | 250W led |
| Color temperature | CCT: 8000K |
| Control Mode | DMX512 | 17CH |
| Master/slave | √ |
| Manual | √ |
| RDM | √ |
| Optical System | Color wheel: | 1 color wheel: 9 colors + white, with semi-color effect |
| Gobo wheel | 1 metal gobo wheel: 8 gobos + white, with shaking, flowing effect |
| Gobo wheel | 1 glass gobo wheel: 7 gobos + white, with shaking, flowing effect |
| Prism Wheel1 | 1pc 8 facet prism, rotate forward and backwards |
| Atomization | 1 independent atomizing glass |
| Strobe | 1~30t/s |
| Dimmer | 0-100% |
| Beam angle | 5°--32° |
| Featured Effect | 1 color wheel: 9 colors + white, with semi-color effect 1 metal gobo wheel: 8 gobos + white, with shaking, flowing effect 1 glass gobo wheel: 7 gobos + white, with shaking, flowing effect 1pc 8 facet prism, rotate forward and backwards |
| LCD Screen Display | LCD screen, reversible screen, Chinese-English switchable, it can display the working time of lighting, fault detection and control, and can be restored to factory settings |
| Satety Protection | automatically cut off the power when the machine overheats or system fails |
| Machine W. Size | 30*21*53cm |
| Net Weight | 13kg |