| Electrical | Voltage | 110V ~240V |
| Power consumption | 450W |
| Light Source | Lamp | 295W |
| Color temperature | 7800K |
| Control Mode | DMX512 | 16ch/20ch |
| Master/slave | √ |
| Auto | √ |
| RDM | √ |
| Optical System | Gobo wheel | 13 fixed gobo+white |
| Color wheel | 14 colors+white + semi color effects |
| Six-color wheel | 1pcs, work with a prism can present the effect of six-clor prism |
| Prism Wheel1 | 1 pcs three layers honeycomb prism |
| Prism Wheel2 | 1pcs 16 prism |
| Frost | 1pc frost glass |
| Shutter | 1-13t/s |
| Dimmer | 0-100% |
| Focus | √ |
| Beam angle | 1.3°, Linear focus |
| Featured Effect | 1 pcs 14-color+white wheel+semi color effects 1 pcs three layers honeycomb prism ,1pcs 16 prism |
| Touch Screen Display | Reversible display, English-Chinese language switchable,automatic screen,off/lasting bright screen,record lighting time, the software version information,fault inspection, restore factory Settings |
| Satety Protection | Will cut off the power automatically when the fixtiure is overheating or with system error |
| Machine W. Size | 29*23.5*49.5cm |
| Net Weight | 13.5kg |