| Electrical | Voltage | 110V ~240V |
| Power consumption | 450W |
| Light Source | Lamp | 300W |
| Color temperature | 8000K |
| Control Mode | DMX512 | 16ch/20ch |
| Master/slave | √ |
| Auto | √ |
| RDM | √ |
| Optical System | Gobo wheel | 13 gobos + white light |
| Color wheel | 14 high gloss coated colors + white light |
| Six-color wheel | 6 high-gloss coated colors, combined with the prism can produce a six-color prism effect |
| Prism | 1pcs 24 prism, 1pcs 8+8+8 three-layer honeycomb prism, 1pcs 8 prism, 1pcs six-row prism |
| Frost | 1pc frost glass |
| Shutter | 1-13t/s |
| Dimmer | 0-100% |
| Focus | √ |
| Beam angle | 1.3°, Linear focus |
| Featured Effect | 1pcs 24 prism; 1pcs 8+8+8 three-layer honeycomb prism; 1pcs 8 prism; 1pcs six-row prism |
| Display | Touch screen, the screen can be reversed, Chinese and English switching, automatic screen off/long lasting screen on, display the lighting time, fault detection and control, software version information, can restore factory Settings. |
| Satety Protection | Will cut off the power automatically when the fixtiure is overheating or with system error. |
| Net Weight | 14kg |