Professional Yellow River 360W Led Wall Washer YR-W1036Q
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| Power consumption | 350W |
| Light source | LED | 10W *36pcs RGBW 4 IN 1 LED |
| Control mode | DMX512 | √ |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| Optical system | Beam Angle | 25°or 45°(barndoor for selection) |
| Dimmer | standard +4 dimmer pattern |
| Strobe | 0-30Hz |
| Channel | 6/11 (Switchable) |
| Physical | Machine size | 43*22*8.4cm |
| Machine weight | 6.2KG |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | 0°C~40°C |