Yellow river 100W RGB LED Light manufacturers From China YR-COB100T
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V 50-60Hz |
| Power Consumption | 100W |
| Light source | LED | 100W |
| Color | 100W RGB 3 IN 1 |
| Control mode | DMX512 | 5CH/9CH |
| Master/slave | √ |
| Manual Control | √ |
| Housing | Light Body Material | ABS |
| Optical System | Lens Angle | 60°(can change by adding the barndoors) |
| IP Rate | IP20 |
| Phisical | Size | 150Lx220Wx195H(mm) |
| Weight | 1.5KG |
| Environment & safty | Stock | dry place |
| Min Working Temperature | –20°C |
| Max Working Temperature | 40°C |