LED PAR Light Wholesale YR-BP0406Q 24W Battery Powered LED PAR
| Electrical | Voltage | 110V ~ 240V |
| Power consumption | 24W |
| Operating Frequency | 2.4GHz |
| PWM Frequency | 2.4KHz |
| Light source | LED | 6x4W(RGBW 4IN1) |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Battery parameter | Capacity | 14.8V/4400mAh |
| Maximum Run Time | (all on) 4 hours /single color 12hours |
| Recharge Time | 3.5 hours |
| Control mode | DMX512 | 6/11ch Switchable |
| Master/slave | √ |
| Manual control | √ |
| Sound Active | √ |
| Auto | √ |
| Temperature Display | √ |
| IR control | √ |
| Optical system | Beam Angle | 25° |
| Dimmer | 0~100% line dimmer |
| Strobe | 0-20Hz |
| Physical | Machine size | 181x142x144mm |
| Machine weight | 2.2kg |
| Environment& safty | Stock | dry and clean place |
| Running temp. | under 40°C |