Moving Head Light Factory YR-D7QB LED Zoom Moving Head Light
| Electrical | Voltage | 100V-240V 50-60Hz |
| Amperage: | 2.5A |
| Power consumption | 350W |
| Light source | LED lifespan | 50000 hours |
| LED | 7pcsX40W |
| Color | RGBW 4in1 |
| Control channels | 17CH/21CH 21CH 29CH |
| DMX512 | √ |
| AUTO | √ |
| Sound control | √ |
| Network function | Support RDM /Artnet |
| Beam angle( scan type) | 4.5°-45° |
| Dimmer | 0-100%(16bit) |
| CCT | 2800K-8500K |
| Zoom: | using highly mute motor; accurate zoom, stable beam without shaking |
| X/Y scan | Pan 540°,Tilt:270° |
| Strobe | 1-20Hz |
| Environment& safety | Store condition | dry and clean place |
| Running temp. | 0-40°C |
| IP rate | IP20 |
| Package: |
|
| Carton size: | inner carton: 40*25*34.5*cm |
| master carton:53*42*37cm |
| Inner Carton G.W.: | 6.5KG |
| Master Carton G.W. | 13KG (2pcs in 1) |
| N.W. | 6.2KG |
| accessories for each: | 1 suspender,1 power cable,1 signal cable |